DIAGNOSTYKA BIOMEDYCZNA

ANALIZA ŻYWEJ KROPLI KRWI


Analiza żywej kropli krwi jest w Polsce nowością. Jest to metoda wspierająca diagnostykę organizmu. Badanie zostało zapoczątkowane przez niemieckiego profesora dr. Guntera Leina, obecnie przeżywa swój renesans oraz zyskuje ogromną popularność.

Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi na jasnym polu widzenia to technika badawcza określająca zdolność organizmu do utrzymywania wewnętrznej równowagi. Krew jest obserwowana natychmiast po pobraniu. Czas na ocenę składników krwi to 20 do 30 minut. Badając żywą kroplę krwi możemy zaobserwować zmiany w jej obrazie czyli określić pewne zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu.
Badanie umożliwia:

- ocenę stopnia zakwaszenia organizmu
- żywotność erytrocytów
- uszkodzenia wolnorodnikowe
- nasycenie organizmu tlenem
- niedobory witamin i minerałów
- obecność złogów metabolicznych
- wykrycie grzybów, pasożytów i bakteriiPrzed badaniem zaleca się nie jeść około 2 - 4 godzin i wypić dużo wody niegazowanej.


Metoda pozwala monitorować proces leczenia oraz zobrazować wczesne zaburzenia środowiska wewnętrznego nawet gdy badania laboratoryjne wykazują tzw. normę, a przede wszystkim wykryć pewne objawy na długo przed wystąpieniem choroby. Badanie umożliwia postawienie trafnej diagnozy oraz wykrycie pewnych dolegliwości, których często nie można zweryfikować metodami konwencjonalnymi.
Obraz żywej kropli krwi pod mikroskopem.
Widoczna rulonizacja erytrocytów wskazuje
na zakwaszenie i niedotlenienie organizmu.
Często jest spowodowana nieprawidłową dietą.


 
 
www.000webhost.com